Description
GS-100 suitable for bedrooms, offices, and living rooms.
GS-100 suitable for bedrooms, offices, and living rooms.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Gresta |
| Model Name | GS100 |
| Type | Room |
| Filter Type | UV Filter, HEPA, Cold Catalyst Filter, Activated Carbon |
| Color | White |
| Shade | White |
| Coverage Area | 200 sq ft |
| Control Type | White, Green |
| Suitable For | Bedrooms, Living rooms, Study rooms, Offices |
| Technology Used | I- Maga Hepa plus air purification technology |
| Air Flow Level | 218 km/hr |
| 3D Circulation Air Flow | Yes |
| Ionizer | Yes |
| UV Lamp | Yes |
| Clean Air Delivery Rate | 218 CMH |
| Humidifier | No |
| Indicators | Air quality indicator |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Timer | Yes |
| Other Convenience Features | If panel is open, machine automatically stops |
| Power Requirement | 220V/ 50 Hz |
| Power Consumption | 45 W |
| Noise Level | 61 dB |
| Adjustable Fan | Yes |
| Width | 166 cm |
| Height | 537.5 cm |
| Depth | 340 cm |
| Weight | 5 kg |
| Not Covered in Warranty | Body damage is not covered |
| Warranty Service Type | 1 Year warranty with 4 service |
Reviews
There are no reviews yet.