Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Grubbz |
| Model Number | FB-EB |
| Number of Eggs Boiled | 6 |
| Number of Eggs Poached | 7 |
| Cooking Modes | Automatic |
| Color | Blue |
| Material | Plastic |
| Non-stick Coating | Yes |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Reheating | Yes |
| Water Free | Yes |
| Power Consumption | 350 W |
| Width | 16 cm |
| Height | 15 cm |
| Weight | 0.046 kg |
| Other Dimensions | 16.5 x 16.3 x 14.7 Centimeters |
| Warranty Summary | 30 days |
| Service Type | No Warranty |
| Covered in Warranty | damaged |
| Not Covered in Warranty | No Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.