Description
with ISI Marked stainless steel heating element Electric Cooking Heater (1 Burner)
with ISI Marked stainless steel heating element Electric Cooking Heater (1 Burner)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | H.V TRADERS |
| Model Number | bh-q1900w |
| Power Consumption | 1900 |
| Input Voltage | 240 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Integrated Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | No |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 9 cm |
| Height | 6 cm |
| Depth | 16 cm |
| Weight | 2 kg |
| Warranty Summary | 1year warranty |
| Service Type | contact customer care 8130069522 |
| Covered in Warranty | yes electrical fault |
| Not Covered in Warranty | damged |
Reviews
There are no reviews yet.