Description
Happymixx is a leading commercial mixer grinder manufacturer and all major Juice center / Hotels and Coffee Shops use our products
Happymixx is a leading commercial mixer grinder manufacturer and all major Juice center / Hotels and Coffee Shops use our products
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Unit of 1.5 Ltr SS Big jar, 1 Unit of 0.5 Ltr SS Jar, 1 Unit of 0.3 Ltr SS Small Jar, 1 Unit of Main unit |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty from the Brand |
| Warranty Service Type | Nearest Service center |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Breakages due to mishandling |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| Depth | 10 cm |
| Height | 20 cm |
| Width | 10 cm |
| Weight | 3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.