Description
Harnarains is a well known and reputed brand for decades from Khari Baoli (the largest spice market in India) in Old Delhi. Enjoy the health benefits of natural delicious pickle
Harnarains is a well known and reputed brand for decades from Khari Baoli (the largest spice market in India) in Old Delhi. Enjoy the health benefits of natural delicious pickle
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 2 |
| Sales Package | 2 Pack of Pickle |
| Brand | Harnarains |
| Model Name | Pickle combo |
| Type | Pickle |
| Base Ingredient | Mixed, Mango |
| Quantity | 800 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Taste | Spicy |
| Organic | Yes |
| Food Preference | Vegetarian |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Ingredients | Spices, LIme, Chilli, Mango, carrot, Edible Oil, Ginger, Salt |
| Width | 7 cm |
| Height | 4 cm |
| Depth | 7 cm |
Reviews
There are no reviews yet.