Description
HAVELLS KOOLAIRE 65L
HAVELLS KOOLAIRE 65L
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HAVELLS |
| Model Name | KOOLGRANDE 65L |
| Color | White |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | FAN |
| Water Tank Capacity | 65 L |
| Power Consumption - Heating | 220 W |
| Width x Height x Depth | 30 cm x 40 cm x 35 cm |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Warranty Service Type | ON SITE |
| Domestic Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.