Description
HavellsType:Sandwich GrillerFunctions:GrillingNo of Slices:2Cord Length (in mtrs):1Input Power (in Watts):900Body Material:Metallic FinishCool Touch Handle:Yes
HavellsType:Sandwich GrillerFunctions:GrillingNo of Slices:2Cord Length (in mtrs):1Input Power (in Watts):900Body Material:Metallic FinishCool Touch Handle:Yes
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 N Grill sandwich maker, 1 N Manual |
| Brand | HAVELLS |
| Model ID | big fill 2-slice |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | non stick |
| Color | Silver |
| Indicators | power indicator |
| Buttons | on/off |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 0.75 m |
| Other Body Features | cool touch Handle |
| Non-Skid Feet | No |
| Timer | No |
| Power Consumption | 900 W |
| W x H x D | 40 cm x 17 cm x 17 cm |
| Net Weight | 2.2 kg |
| Warranty Summary | 2 year warranty |
| Service Type | repair |
| Not Covered in Warranty | physical damage is not covered |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
Reviews
There are no reviews yet.