Description
Havells Big Fill Multi Sandwich Maker Grill (Black)
Havells Big Fill Multi Sandwich Maker Grill (Black)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Main Unit with 3 in 1 Detachable Non-stick Coating Plate, Toast Plate, Grill Plate and Sandwich Plate |
| Brand | HAVELLS |
| Model ID | Big Fill Multi Sandwich Maker |
| Slice Capacity | 1 |
| Cooking Plate | Non-stick |
| Color | Black |
| Indicators | LED Indicator |
| Lid Lock | Yes |
| Other Body Features | Cool Touch Handle |
| Non-Skid Feet | Yes |
| Timer | No |
| Adjustable Temperature Settings | No |
| Removable Drip Tray | No |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 900 W |
| W x H x D | 33 cm x 35.5 cm x 60 cm |
| Net Weight | 2.19 kg |
| Warranty Summary | 2 Year on Product |
| Service Type | On-site |
| Not Covered in Warranty | Physica Damages Due to Mishandeling the Product Wear and Tear |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
Reviews
There are no reviews yet.