Description
GOOD QUALITY TOUCH PANEL INDUCTION COOKTOP
GOOD QUALITY TOUCH PANEL INDUCTION COOKTOP
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction_cook_top |
| Brand | HAVELLS |
| model_name | instacook DT |
| Model | DT |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | White, Black |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 8 |
| Elements on Cooktop | 1 induction burner |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 2.9 kg |
| Service Type | company authorised service center |
| Warranty Summary | 1 year on induction and 3 years on coil |
| Covered In Warranty | electric circuits |
| Not Covered In Warranty | body |
Reviews
There are no reviews yet.