Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction |
| Brand | HAVELLS |
| model_name | Insta Cook |
| Model | Easy Cook |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | White |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 4 different mode of cooking functions |
| Display | Digital LED Display |
| Timer | Yes |
| Timer setting | 3 hrs |
| Power Consumption | 1700 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Other Features | Adjustable 3 hrs Timer, 4 Different Mode of Cooking Functions, Digital LED Display for Easy Operations, Automatic Switch Off at High Temperature, Variable Temperature Control and Timer Setting |





Reviews
There are no reviews yet.