Description
owerful Motor500 W Powerful motor enhances durability & life of motorCord WinderCord winder for easy storage & big speed control knob for easy use
owerful Motor500 W Powerful motor enhances durability & life of motorCord WinderCord winder for easy storage & big speed control knob for easy use
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Warranty Summary | 2 YEAR MANUFACTURING WARRANTY AND 5YEAR WARRANTY ON MOTOR |
| Warranty Service Type | ON SITE |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECT AND OTHER TECHNICAL ISSUE WITH PRODUCT |
| Not Covered in Warranty | EXTERNAL ACCESSORIES IS NOT COVERED IN WARRANTY |
| Depth | 9 cm |
| Height | 20 cm |
| Width | 38 cm |
| Weight | 2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.