Description
good quality of product.
good quality of product.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction cooktop |
| Brand | HAVELLS |
| model_name | INSTA COOK |
| Model | PT 1600 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Multicolor |
| Control | Touch Panel |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | 1 induction burner |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 1600 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | NA |
| Warranty Summary | NA |
| Covered In Warranty | NA |
| Not Covered In Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.