Description
Havells Riso Plus 1.8 L 2 bowl Rice cooker
Havells Riso Plus 1.8 L 2 bowl Rice cooker
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | RISO PLUS |
| Type | Rice Cooker |
| Color | SKY BLUE |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 1.8 L |
| Functions | Cooking |
| Sales Package | 1 N Rice cooker, 1 N Stainless Steel Lid, 2 N Bowls, 1 N Trivet Tray, 1 N Spatula, 1 N Measuring Cup, & 1 N Instruction Manual |
| Cool Touch Handles | Yes |
| Width | 30 cm |
| Height | 29 cm |
| Depth | 26 cm |
| Warranty Summary | 2 Year Product Warranty and 5 year Heating Element Warranty |
| Warranty Service Type | CONTACT CUSTOMER CARE |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECT |
| Not Covered in Warranty | MISHANDLING |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Months |
Reviews
There are no reviews yet.