Description
1 N Motor Unit, 1 N Chutney Jar (400 ml) with Lid, 1 N Dry/Wet Grinding Jar (800 ml) with Lid, 1 N Liquidizing Jar (1.5 L) with Lid & 1 N Instruction Manual.
1 N Motor Unit, 1 N Chutney Jar (400 ml) with Lid, 1 N Dry/Wet Grinding Jar (800 ml) with Lid, 1 N Liquidizing Jar (1.5 L) with Lid & 1 N Instruction Manual.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 N Motor Unit, 1 N Chutney Jar (400 ml) with Lid, 1 N Dry/Wet Grinding Jar (800 ml) with Lid, 1 N Liquidizing Jar (1.5 L) with Lid, 1 N Instruction Manual |
| Revolutions | 21000 |
| Auto Switch Off | No |
| Liquidizing Jar Capacity | 1.5 |
| Chutney Jar Capacity | 0.4 |
| Warranty Summary | Domestic warranty only |
| Warranty Service Type | Contact to customer care of Havels |
| Covered in Warranty | 2 Years on Product & 5 years on Motor |
| Not Covered in Warranty | any defect in any electrical/civil installation(s), wiring or third party products Exct. |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| Depth | 23.8 cm |
| Height | 38.8 cm |
| Width | 33.4 cm |
| Weight | 3.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.