Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Sandwich Maker |
| Brand | HAVELLS |
| Model ID | Toastino GHCSTALS070 |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Non-stick Coated |
| Functions | Toasting, Grilling |
| Color | Black |
| Other Body Features | Cool Touch Handle, Glossy Black, Brush Finish Metal Cover, Heat Resistant Body for Comfort Touch, Non-skid Feet |
| Power Requirement | 220 – 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 750 W |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.