Description
100% Certified Organic Product
100% Certified Organic Product
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | HealthFields |
| Type | Arhar Dal |
| Quantity | 1000 g |
| Form | Split |
| Common Name | Too Dal |
| Polished | No |
| Organic | Yes |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Manufactured By | Brahm Arpan Organic Pvt Ltd…………….. |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | Organic USDA Certified Arhar Dal |
| Certification | USDA NPOP |
| Width | 24 cm |
| Height | 18 cm |
| Depth | 2 cm |
Reviews
There are no reviews yet.