Description
Healthvit 100 Pure Boswellia /Indian Francense (Boswellia Serrata) powder 100Gms Decrease of swelling Cardio protective Rheumatiod arhritis Dysepsia Anti arthritis & Analgesic Chronic cough
Healthvit 100 Pure Boswellia /Indian Francense (Boswellia Serrata) powder 100Gms Decrease of swelling Cardio protective Rheumatiod arhritis Dysepsia Anti arthritis & Analgesic Chronic cough
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Pouch of 100gms Powder |
| Brand | HealthVit |
| Model Name | Boswellia /Indian Francense (Boswellia Serrata) powder 100Gms |
| Model Number | Boswellia /Indian Francense (Boswellia Serrata) powder 100Gms |
| Quantity | 100 g |
| Type | Special Supplements |
| Form | Powder |
| Ayurvedic | Yes |
| Maximum Shelf Life | 12 Months |
| Container Type | Pouch |
| Food Preference | Veg |
| Serving Size | 5 g |
| pack_of | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.