Description
The stylish briefcase is ideal for carrying to work. The bag has special compartments to fit a 13″ laptop and your ipad. The adjustable strap provides you ease while carrying.
The stylish briefcase is ideal for carrying to work. The bag has special compartments to fit a 13″ laptop and your ipad. The adjustable strap provides you ease while carrying.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Number of Compartments | 2 |
| Material | Leather |
| Model Name | BOWFELL 02-REGULAR -TIN BLUE |
| Size | Medium |
| Style Code | BOWFELL 02 |
| Inner Material | Cotton |
| Fits Laptop Size | Laptop Briefcase |
| Width | 90 mm |
| Height | 300 mm |
| Depth | 370 mm |
| Weight | 1500 g |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| Covered in Warranty | Hidesign Warranty Covers Only Manufacturing And Material Defects |
| Not Covered in Warranty | Hidesign Does Not Cover Any Damage Caused By Misuse,Neglect,Exposure To Water And Solvents Or Wear And Tear Or Purely Cosmetic Damages (Such As Scratched Leather) |
Reviews
There are no reviews yet.