Description
A classic business briefcase in our natural grained classic leather .
A classic business briefcase in our natural grained classic leather .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Number of Compartments | 2 |
| Material | Leather |
| Model Name | MAVERICK 01-REGULAR-TAN |
| Size | Medium |
| Style Code | MAVERICK 01 |
| Inner Material | Cotton |
| Sales Package | EAN |
| Width | 55 mm |
| Height | 250 mm |
| Depth | 380 mm |
| Weight | 1200 g |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| Covered in Warranty | Hidesign Warranty Covers Only Manufacturing And Material Defects |
| Not Covered in Warranty | Hidesign Does Not Cover Any Damage Caused By Misuse,Neglect,Exposure To Water And Solvents Or Wear And Tear Or Purely Cosmetic Damages (Such As Scratched Leather) |
Reviews
There are no reviews yet.