Description
Hindware Dino IC100004 1900-Watt Induction Cooktop (Black)
Hindware Dino IC100004 1900-Watt Induction Cooktop (Black)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | N |
| Brand | Hindware |
| model_name | DINO |
| Model | Dino IC100004 1900-Watt Induction Cooktop (Black) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 7 Preset Cooking Functions |
| Display | Digital LED |
| Elements on Cooktop | NO |
| Power Consumption | 1900 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 1.2 kg |
| Service Type | on site service |
| Warranty Summary | 1 year |
| Covered In Warranty | AMC |
| Not Covered In Warranty | MAIN PART |
Reviews
There are no reviews yet.