Description
IDEAL FOR : Paneer tikka, Tandoori Chicken, Aloo tikka, Seek kabab, Tea, Mashroom Tikka, and so many things.Detachable parts for easy cleaning ,Portable and lightweight and easy to assemble, Indoor & outdoor usage.
IDEAL FOR : Paneer tikka, Tandoori Chicken, Aloo tikka, Seek kabab, Tea, Mashroom Tikka, and so many things.Detachable parts for easy cleaning ,Portable and lightweight and easy to assemble, Indoor & outdoor usage.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HOT LIFE |
| Attachments | ELECTRIC TANDOPOR |
| Color | Black |
| Power Requirement | 220v-240v/50HZ |
| Power Consumption | 2000 |
| Width | 35 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 4 kg |
| Warranty Summary | 2 Year warrenty for heating element |
| Service Type | Replacement |
| Covered in Warranty | Heating element |
| Not Covered in Warranty | damaged |
Reviews
There are no reviews yet.