Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | HOT LIFE |
| Attachments | electric barbeque grill |
| Color | Black |
| Power Requirement | 220V-240V/50HZ |
| Power Consumption | 1000 |
| Width | 35 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 3 kg |
| Other Dimensions | Length-17.5 cm,wedth-35 cm,Height-17.5 cm,weight-3 kg |
| Warranty Summary | 1 Year warrenty for heating element |
| Service Type | Replacement |
| Covered in Warranty | Heating element |
| Not Covered in Warranty | Damaged |





Reviews
There are no reviews yet.