Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | CORD ALUMINIUM GLASS RODE |
| Brand | Hotline Pro |
| Model Number | BAKING GRILL ROUND OVEN |
| Model Name | ELECTRIC BAKING ROUND OVEN |
| Capacity | 15 L |
| Type | Standard |
| Rotisserie | No |
| Body Material | ALUMINIUM |
| Color | Silver |
| Shade | BLACK |
| Rotisserie Type | NO |
| Control Panel | THERMOSTATE CONTROL |
| Cavity Material | ALUMINIUM |
| Finish | STEEL |
| Timer | No |
| Temperature Control Range | 0-280 DEGREE C degree C |
| Indicator | Yes |
| Auto Menu | Yes |
| Number Of Auto Menu | 3 |
| Power Consumption | 1100 W |
| Power Requirement | 220V |
| Width | 39 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 18 cm |
| Warranty Summary | 1 YEAR DOMESTIC WARRANTY |
| Covered in Warranty | ELEMENT |
| Not Covered in Warranty | BREAKAGE & MISUSE |





Reviews
There are no reviews yet.