Description
Non-Stick Durable Coating,Long Cord,Locking Handle, Vertical Storage for Minimum Space, Over Heat Protection, Automatic temperature Control. 4 Slice Capacity. Heavy Study Body..
Non-Stick Durable Coating,Long Cord,Locking Handle, Vertical Storage for Minimum Space, Over Heat Protection, Automatic temperature Control. 4 Slice Capacity. Heavy Study Body..
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Sandwich Maker |
| Brand | hotsun |
| Model ID | 102 |
| Slice Capacity | 4 |
| Cooking Plate | Sandwich Plate, Non stick |
| Color | Black, Silver |
| Other Body Features | Cool Touch Handle |
| Power Requirement | 220 – 240 V |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 23 cm x 20 cm x 6 cm |
| Net Weight | 0.8 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Service Type | Customer Care |
| Not Covered in Warranty | Plastic parts and any damages |
| Covered in Warranty | Only Manufacturing Defect |
Reviews
There are no reviews yet.