Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | N2 NEw |
| Model Name | N2 NEw |
| Ideal Usage | Reading and Browsing |
| Color | Black |
| Connectivity | Wi-Fi+3G |
| OS | Android |
| Operating System Version | 6.0 |
| RAM | 512 MB |
| Voice Call | Yes |
| Video Call | Yes |
| Supported Network | GSM |
| Display Size | 17.78 cm (7 inch) |
| Sales Package | Tablet, Charger, User Manual |
| Display Resolution | 1024*600 pixels |
| Primary Camera | 2 megapixels |
| Internal Storage | 4 GB |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Additional Content | Charger |
| Sim Type | Dual Sim |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.