Description
Iplus induction cook top make in india
Iplus induction cook top make in india
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop |
| Brand | I Plus |
| model_name | Iplus |
| Model | 5050 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 7 |
| Display | LED display |
| Timer | Yes |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | Inductoon touch panel 12 button |
| Power Levels | 8 |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Cord length | 150 cm |
| Automatic shut-off | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | Na |
| Warranty Summary | Na |
| Covered In Warranty | Na |
| Not Covered In Warranty | Na |
Reviews
There are no reviews yet.