Description
iBELL sandwich makers: Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant toasted breads.
iBELL sandwich makers: Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant toasted breads.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | iBELL |
| Model ID | SM201 750-Watt Sandwich Maker With Non-stick Coated Plates, Black |
| Slice Capacity | 2 |
| Color | Black |
| Removable Drip Tray | No |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 24 cm x 10 cm x 25 cm |
| Net Weight | 1.11 kg |
| Warranty Summary | 6 Months Standard Warranty & 6 Months Additional Warranty on FREE Registration |
| Service Type | Service Center |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.