Description
Sandwich makers: Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant sandwich.
Sandwich makers: Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant sandwich.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | iBELL |
| Model ID | SM501 2 Slice 1500 Watt Panini Grill Sandwich Maker with Oil Tray |
| Slice Capacity | 2 |
| Color | Silver |
| Removable Drip Tray | Yes |
| Power Consumption | 1500 W |
| W x H x D | 31.05 cm x 10 cm x 16.5 cm |
| Net Weight | 2.28 kg |
| Warranty Summary | 6 Months Standard Warranty |
| Service Type | Service Center |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.