Description
Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant sandwich.
Prepare healthy and tasty sandwiches in the convenience of your kitchen. It has an attractive finish, making it a stylish modern day kitchen appliance with an grip handle and helps you instant sandwich.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | iBELL |
| Model ID | SM515 Sandwich Maker, 750 W, Panini Grill Toast, 180 Openable, Floating Hinges, |
| Slice Capacity | 2 |
| Color | Black |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| Power Consumption | 750 W |
| W x H x D | 26 cm x 7.5 cm x 23 cm |
| Net Weight | 1.52 kg |
| Warranty Summary | 6 Months Standard Warranty + 6 Months additional Warranty on registration. |
| Service Type | Service Center |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
Reviews
There are no reviews yet.