Description
Improve the indoor air quality of your home with this Portable Room Air Purifier that ensures that you breathe safe and hygienic air.
Improve the indoor air quality of your home with this Portable Room Air Purifier that ensures that you breathe safe and hygienic air.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Imphi |
| Model Name | Zephyr Pro AG-06 |
| Type | Room |
| Filter Type | Activated Carbon, HEPA, Pre-Filter, UV Filter |
| Color | White |
| Shade | White |
| Coverage Area | 300 sq ft |
| Control Type | Touch Screen, Remote Control |
| Technology Used | Light Sensor, PM2.5 Display, Dual Sensor, Filter Replacement Reminder |
| Air Flow Level | 210 cu.m/hr |
| 3D Circulation Air Flow | Yes |
| Ionizer | Yes |
| Indicators | Filter Replacement Reminder |
| Portable | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Timer | Yes |
| Other Convenience Features | Interlock |
| Power Consumption | 5 W |
| Noise Level | 17.4 dB |
| Width | 22.86 cm |
| Height | 60.34 cm |
| Depth | 40.64 cm |
| Weight | 7.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.