Description
Loacker Napolitaner Bite Size Wafer Cookies – 125g
Loacker Napolitaner Bite Size Wafer Cookies – 125g
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1x Wafer Cookies |
| Brand | Loacker |
| Model Name | Napolitaner Bite Size Wafer Cookies – 125g |
| Quantity | 125 g |
| Type | Cookies |
| Base Flavors | Hazelnut |
| Organic | No |
| Ingredients | Hazelnut cream filled wafer cubes (74% cream filling). Ingredients: wheat flour, coconut oil, glucose syrup, sugar, hazelnuts 9% in the cream filling, whey powder (milk), soy flour, skimmed milk powder, fat-reduced cocoa, dextrose, barley malt extract, raising agents (sodium hydrogen carbonate, disodium diphosphate), salt, emulsifier soy lecithins, Bourbon vanilla pods, spices. May contain almonds. |
| Food Preference | Vegetarian |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 9 Months |
Reviews
There are no reviews yet.