Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Device, Battery, Manual |
| Model Name | LCP |
| Model Number | LCP-200 |
| Color | Grey |
| Display | Digital |
| Powered By | Battery |
| Power Requirement | Battery |
| Power Consumption | 0.2 W |
| Battery Type | AAA battery |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Backup | Yes |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Width | 76.2 mm |
| Height | 127 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Weight | 120 g |
| Domestic Warranty | 3 Months |
| Warranty Summary | "15 Days Replacement Warranty" |
| Warranty Service Type | NA |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect – Repair / Replacement |
| Not Covered in Warranty | Burnouts and Physical Damage |





Reviews
There are no reviews yet.