Description
Vivo Y35 8GB+128GB
Vivo Y35 8GB+128GB
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| In The Box | 1 Mobile + 1 Chargers |
| Model Number | VIVO Y35 |
| Model Name | VVO Y35 |
| Color | Agate Black |
| Browse Type | Smartphones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | No |
| Touchscreen | Yes |
| OTG Compatible | Yes |
| Additional Content | SD CARD, EARPHONES |
| Display Size | 16.71 cm (6.58 inch) |
| Resolution | 1080 2408 pixels |
| Operating System | Android Marshmallow 12 |
| Primary Clock Speed | 2.8 GHz |
| Internal Storage | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| Memory Card Slot Type | Dedicated Slot |
| Primary Camera | 50MP Rear Camera |
| Dual Camera Lens | Primary & Secondary Camera |
| Network Type | 4G VOLTE |
| Supported Networks | 4G VoLTE |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Warranty Summary | Domestic 1 Years |
Reviews
There are no reviews yet.