Description
Maharaja Whiteline Chef Star Ceramic (IC-108) Induction Cooktop
Maharaja Whiteline Chef Star Ceramic (IC-108) Induction Cooktop
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Induction Cook Tops |
| Brand | MAHARAJA WHITELINE |
| model_name | Chef Star Ceramic (IC-108) |
| Model | Chef Star Ceramic (IC-108) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | 7 Preset Indian Cooking Menus |
| Display | LED Display |
| Elements on Cooktop | Induction Cook Tops |
| Power Consumption | 1400 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Weight | 1.65 kg |
| Service Type | @ toll free no 1860-180-4111 |
| Warranty Summary | Warranty Wear & Tear, Glass/Ceramic Top Breakages,Power Chords ,Glass Melt due to Non Induction Vessel used, Plastic Parts etc |
| Covered In Warranty | @ toll free no 1860-180-4111 |
| Not Covered In Warranty | @ toll free no 1860-180-4111 |
Reviews
There are no reviews yet.