Description
Colour : Black Power :1400 Watts Preset Menus : 7 Main Body : Ceramic Control Panel : Touch Pad Product Warranty : 1 Year Voltage : 230V Frequency : 50Hz
Colour : Black Power :1400 Watts Preset Menus : 7 Main Body : Ceramic Control Panel : Touch Pad Product Warranty : 1 Year Voltage : 230V Frequency : 50Hz
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION COOKTOP |
| Brand | MAHARAJA WHITELINE |
| model_name | CHEF STAR |
| Model | IC-CF |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | CERAMIC |
| Control | Touch Panel |
| Preset Cooking Menus | YES |
| Display | DIDITEL |
| Timer | YES |
| Power Consumption | 1400 W |
| Cord length | 1.5 m |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Height | 0.5 cm |
| Width | 2 cm |
| Depth | 1.8 cm |
| Weight | 2.5 kg |
| Service Type | ON SITE |
| Warranty Type | REPAIR |
| Warranty Summary | rePAIR |
| Covered In Warranty | manufectering defact |
| Not Covered In Warranty | ANY DAMAGE |
| International Term | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.