Description
1100 WATT ONE BURNER PORTABLE COOKING HEATER PERFECT ALTERNATE OF LPG STOVE
1100 WATT ONE BURNER PORTABLE COOKING HEATER PERFECT ALTERNATE OF LPG STOVE
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Mahima |
| Model Number | 1100 WATT GACOIL COOKING HEATER |
| Power Consumption | 1000 |
| Input Voltage | 220 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 8 mm |
| Height | 8 mm |
| Depth | 8 mm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.