Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Mahima |
| Model Number | SINGLE BURNER COOKING HEATER 2000 WATT FOR MAKING ALL TYPE OF FOOD |
| Power Consumption | 80 |
| Input Voltage | 160 |
| Number of Burners | 2 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 27 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 1 kg |





Reviews
There are no reviews yet.