Description
= Power (w): 1500w, style: electric kettle, capacity: 2l, scale mark: inwall mark, brand name: vosoco, heating method: underpan heating, material: stainless steel, function: overheat protection, certification: ccc
= Power (w): 1500w, style: electric kettle, capacity: 2l, scale mark: inwall mark, brand name: vosoco, heating method: underpan heating, material: stainless steel, function: overheat protection, certification: ccc
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | Electric Kettle |
| Operating Mode | CORDLESS |
| Power Indicator | Yes |
| Lockable Lid | Yes |
| Dry Boil Protection | No |
| Auto Switch Off | No |
| Water Level Indicator | No |
| Power Requirement | 220-250 V , 50-60Hz |
| Sales Package | 1 KETTLE , 1 BASE |
| Cord Length | 0.85 m |
| Warranty Summary | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Warranty Service Type | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Covered in Warranty | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Not Covered in Warranty | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Domestic Warranty | 0 Months |
| International Warranty | 0 Months |
Reviews
There are no reviews yet.