Description
MasterChef Hand Blender, 400watts, fast rotating blades, Solid Body
MasterChef Hand Blender, 400watts, fast rotating blades, Solid Body
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 blender |
| Model | MC-012 |
| Body Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blending | Yes |
| Chopping | No |
| Pureeing | No |
| Stirring | No |
| Cord Length | 1.6 m |
| Width | 12 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 12 cm |
| Weight | 0.4 kg |
| Service Type | Replacement |
| Warranty Summary | Machine warranty |
| Covered In Warranty | Machine |
| Not Covered In Warranty | Broken part |
| Domestic Warranty | 1 |
Reviews
There are no reviews yet.