Description
this product is compatible with boiling water,making coffee,tea and other liquid things too. fast boiling proccess with induction technology
this product is compatible with boiling water,making coffee,tea and other liquid things too. fast boiling proccess with induction technology
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | sky polo 1 |
| Operating Mode | cordless |
| Power Indicator | Yes |
| Lockable Lid | Yes |
| Auto Switch Off | Yes |
| Power Requirement | 50-60 hz, 220 v |
| Sales Package | 1 electric induction heater, 1 kettle |
| Width | 15 cm |
| Height | 15 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 0.8 kg |
| Warranty Summary | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Warranty Service Type | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Covered in Warranty | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Not Covered in Warranty | USED AND BODY DAMAGE PRODUCT NOT CONSIIDER REPLACEMENT POLICY |
| Domestic Warranty | 0 Months |
| International Warranty | 0 Months |
Reviews
There are no reviews yet.