Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Model Number | MYENT002 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Orange |
| Capacity | 1.8 L |
| Capacity in Cups | 1.8 Cups |
| Lid Material | Plastic |
| Sales Package | 1 Rice Cooker |
| Auto Keep Warm Function | Yes |
| Cooking | Yes |
| Non-stick Cooking Bowl | Yes |
| Detachable Power Cord | Yes |
| See Through Glass Top Lid | No |
| Measuring Cup | Yes |
| Power Requirement | 220V 50hz 700W |
| Auto Switch Off | Yes |
| Weight | 2.6 kg |
| Warranty Summary | 1 year Maxoware Warranty |
| Warranty Service Type | Manufacturer Warranty |
| Covered in Warranty | Heating Unit |
| Not Covered in Warranty | Outer Unit |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 1 Year |





Reviews
There are no reviews yet.