Description
Type: Induction Cooktop Worktop Material:Ceramic Power Consumption: 2000 W Color: Black Push Button Controls
Type: Induction Cooktop Worktop Material:Ceramic Power Consumption: 2000 W Color: Black Push Button Controls
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop |
| Brand | Mccoy |
| model_name | Spark Plus |
| Model | spark plus |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Preset Cooking Menus | 7 Preset Function |
| Display | 4 Digits LED Display |
| Timer setting | 24 hr |
| Elements on Cooktop | Energy efficient |
| Power Consumption | 2000 W |
| Power Input | AC 220 – 240 V |
| Automatic shut-off | Yes |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | 1 Year Mccoy India Warranty |
| Warranty Summary | 1 year Mccoy warranty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.