Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | KITCHEN SCALE, PALSTIC BOWL, 2*AAA BATTERY |
| Model Name | Altering Lifestyles Digital Kitchen Scale with Bowl, 5 Kg Capacity |
| Model Number | MKS-05 |
| Color | Black |
| Battery Type | AAA |
| Number of Batteries | 2 |
| Width | 180 mm |
| Height | 40 mm |
| Depth | 180 mm |
| Platter Diameter | 130 mm |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| Warranty Summary | 1 year warranty |
| Warranty Service Type | Customer has to Contact and how would the company then process the customer's request |
| Covered in Warranty | 1 year warranty for any manufacturing defect |
| Not Covered in Warranty | fire damage, but natural disasters are typically not covered |





Reviews
There are no reviews yet.