Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MIIP MART |
| Model Name | Cooking, Boiling and Frying Double Layer Handle Egg Boiler, Multicolour. |
| Model Number | egg boiler |
| Number of Eggs Boiled | 14 |
| Number of Eggs Poached | 14 |
| Cooking Modes | soft boiled |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Non-stick Coating | No |
| Power Consumption | 350 W |
| Width | 17 cm |
| Height | 26 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 0.4 kg |
| Warranty Summary | no |
| Service Type | no |
| Covered in Warranty | no |
| Not Covered in Warranty | no |





Reviews
There are no reviews yet.