Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILAN ATTAMAKER |
| Model Number | Atta chakki, Domestic Aata Maker, Ghar Ghanti |
| Type | Automatic |
| Grinding Capacity | 11 kg/hr |
| Motor Power | 1 hp |
| Motor Speed | 2880 RPM |
| Power Consumption | 750 W |
| Power Requirement | 230 V, 50 Hz |
| Model Name | Brown Rose AATACHAKKI |
| Width | 48 cm |
| Height | 87 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 49 kg |
| Service Type | Repair & Replacement Call us on Customer Care Number for more details |
| Covered in Warranty | Motor , Chamber, Cutter & Circuit |





Reviews
There are no reviews yet.