Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILCENT |
| Model Number | 001 |
| Type | Automatic |
| Grinding Capacity | 8 kg/hr |
| Motor Power | 1 hp |
| Motor Speed | 1400 RPM |
| Power Consumption | 240 W |
| Power Requirement | 220 |
| Width | 40 cm |
| Height | 34 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 9 kg |





Reviews
There are no reviews yet.