Description
Plastic Ring & Both side opened microfine clothe with elastic.
Plastic Ring & Both side opened microfine clothe with elastic.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILL POWER |
| Model Number | 1 HP Fully Automatic Domestic Atta chakki |
| Type | Automatic |
| Grinding Capacity | 10 kg/hr |
| Motor Power | 1 hp |
| Motor Speed | 2880 RPM |
| Power Consumption | 940 W |
| Power Requirement | 230V |
| Suitable For | Suitable for All Stoneless Flour Mill Atta Chakki machine |
| Model Name | Plastic Cover Ring & Microfine clothe for flour dust protector bag |
| Width | 9 cm |
| Height | 6 cm |
| Depth | 28 cm |
| Weight | 0.45 kg |
| Warranty Summary | No Warranty |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.