Description
Inside Package, 2 Nos Rings & 4 Nut Bolts, SS304 for Hammer Pulveriser (T Hammers)
Inside Package, 2 Nos Rings & 4 Nut Bolts, SS304 for Hammer Pulveriser (T Hammers)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | MILL POWER |
| Model Number | T Type Hammer Pulverizer machine Screen |
| Type | Semi-automatic |
| Grinding Capacity | 160 kg/hr |
| Motor Power | 3 hp |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Power Consumption | 2250 W |
| Power Requirement | 230V |
| Suitable For | Suitable for Mill Power Hammer Pulverizer T Type Hammer model |
| Model Name | SS304 Rings 2 Nos & 4 Nos Nut Bolts |
| Width | 36 cm |
| Height | 3 cm |
| Depth | 36 cm |
| Weight | 0.6 kg |
| Warranty Summary | No Warranty |
| Service Type | Customer Care – 7435996771 |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.