Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 200g Mirra's Premium Filter Coffee |
| Pack of | 1 |
| Brand | MIRRAS |
| Model Name | Premium |
| Quantity | 200 g |
| Container Type | Pouch |
| Coffee Type | Filter Coffee |
| Form Factor | Powder |
| Flavor | Unflavoured |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Roast Type | Medium |
| Dietary Preference | No Cholesterol |
| Organic | Yes |
| Number of Servings | 50 |
| Ingredients | coffee – 85%, Chicory – 15% |
| Caloric Value | 330 |
| Nutrient Content | Fat (g) – 8.5 per 100g, Carbohydrate (g) – 53.8 per 100g, Energy (kcal) – 330 per 100g, Protien (g) – 13.2 per 100g |
| Manufactured By | Mother Mirra Coffee |
| Certification | FSSI Certified |
| Other Features | 15% Chicory Mixed |





Reviews
There are no reviews yet.