Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Set of 2 |
| Pack of | 2 |
| Series | 8GB + 16GB Memory Card |
| Model Number | Premium 8GB+16GB Micro SD card, 8GB+16GB Memory Card, Class 10 (Lifetime warranty) |
| Color | Black |
| Covered in Warranty | no |
| Warranty Service Type | Off Site |
| Not Covered in Warranty | Physical damage |
| Warranty Summary | LIfe Time Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.